Nápověda k aplikaci Cenová mapa stavebních pozemků hlavního města Prahy

Popis aplikace

Cenová mapa stavebních pozemků je grafická část vyhlášky č. 32/1998 v platném znění (pro rok 2014 ve znění vyhlášky 20/2013 Sb. hl. m. Prahy o cenové mapě stavebních pozemků na území hl.m.Prahy, platné od 1.1.2014). Na jejím základě se zjišťují administrativní ceny stavebních pozemků na území hl.m.Prahy. Zde zobrazené údaje mají informativní charakter a při zjišťování administrativních cen stavebních pozemků je nutné postupovat dle jednotlivých ustanovení výše uvedené vyhlášky, ve znění platném k datu, ke kterému se cena zjišťuje.

Základní ovládání mapy

Ovládání aplikace je vcelku jednoduché a intuitivní. Ve většině případů Vám plně postačí myš (klávenice je nutná pouze při zadávání parametrů pro vyhledávání).

Pohyb v mapě a změna měřítka

V mapovém okně se lze pohybovat dvěma způsoby:

TIP: Pro přibližování a oddalování je možná kombinace použití klávesnice a myši. Například stisknutím klávesy SHIFT a tažením levým tlačítkem myši se přiblížíte přímo nad požadovanou oblast. Pro oddálení se dá využít stejného principu se stisknutými klávesami CTRL a SHIFT.

TIP: Ikona zobrazí mapu v prvotním pohledu na celou Prahu.

Podkladové mapy

Podkladové mapy se přepínají pomocí ikony "Změnit mapu" v pravém horním rohu mapového okna. Primárně není zobrazena žádná podkladová mapa.

Uživatelské návody